Co: soukromý garážový bar, mužská jeskyně kam ženy mají vstup zakázán

Z čeho: Výroba a renovace nábytku na zakázku, recyklace palet - poličky na alkohol, barové stoličky, barový pult, konferenční stolek, policový regál, renovace šatní skříně a renovace selského kredence

Termín realizace: čereven 2020 - říjen 2020

Použité materiály: Patinované trubky 1/2 a 3/4", paletové dřevo, staré skříne

Zákazník: Milan

Na začátku byla chuť vytvořit stylové místo pro setkávání dobrých kamarádů

Garážový bar, man cave byla pro nás výzvou roku 2020, na prvním zaměření jsme si vyslechli Milanovi ideje.

Milan nám ukázal starý nábytek (kredenc a šatní skříň), který koupil už s domem a který by eventuálně šel v baru využit. S tím nám šel na ruku, protože s myšlenkou recyklovat starý nábytek už jsme nějakou dobu koketovali. Tak jsme se hozené Milanovi rukavice hned chytli a nabízený nábytek naložili.

 

20200410_142134
navrh
20200410_140803

 

Požadavek na dřevo: recyklované dřevo

Velký otazník stále visel nad dřevem, z nabízených vzorků se do baru nic nehodilo. V tu dobu už jsme ale začínali rozkládat staré palety a plánovat výrobky z tohoto zajímavého materiálu. Tenhle materiál se nám zdál být pro zakázku ideální.

Hned na druhou konzultaci už jsme přivezli vzorek police s sebou. Milan nad vzorkem dlouho nepřemýšlel. Dřevo na něj udělalo dojem a hned na to jsme si plácli.

 

Police na alkohol

Domluvili jsme se, že garáž budeme vybavovat postupně, vždy vyrobíme jeden, dva kousky a pak se pojede na instalaci.

Prvními kusy tak byli police na alkohol. Milan nás vzal do komory kde asi v 10ti policích měl alkohol vyskládaný, bylo toho dost. Většinu prý přivezl z Ruska kam často jezdil na obchodní jednání.

Zaměřili jsme si lahve které by v policích v baru chtěl mít vystavené a podle toho police navrhli.

Zvláštní požadavek byl, aby alespoň jedna police byla osvětlená.

whisky_police_v2
police_CIK-CAK_v2
IMG_7940

Konferenční stůl

Další kousek byl konferenční stůl, požadavek na stůl byl, aby měl polici, ale aby se pod něj zároveň dali zasunout nohy.

Zde jsme si vyměnili několik návrhů, aby z toho nakonec vylezl stylový stolek MadMax.

Rozměr stolku byl nasnadě, měl být velký, tak se udělal podle rozměru EURO palety 120x80.

20201119_070141
stolek_v2
Stolek z recyklovaného dřeva

Selská komoda

Jako další kousek jsme si vzali do parády selskou komodu, měla už svoje odžito a dost se na ní podepsal zub času v podobě mnoha cestiček od červotoče. Milan moc neměl představu jak by komoda mohla vypadat, tak jsme si řekli jen dílčí věci a účel k jakému by pak komoda měla sloužit.

Funkce

Budoucí funkce byla jako stolek pro kávovar, prostor pro skleničky a hrníčky, kafé a nějaký úložný prostor. Světla není nikdy dost tak jsme se domluvili, že komoda bude mít i integrované osvětlení

My jsme napadené dřevo vyměnili za to recyklované, vrchní dvířka odstranili a sklo použili u těch spodních. Spodní dvířka jsme komplet vyrobili nové a do výplně vložili ještě tahokov. Do dvířek jsme našroubovali i původní panty. Celou komodu jsme pak natřeli mořidlem dub Antik od OSMO.

Komodu jsme pojmenovali Maniac

20200410_140136
20200410_140203
IMG_7938

Barový pult a stoličky pro garážový bar

Pro početnější návštěvy jsme chtěli vyrobit ještě nějaký sedací nábytek a barový pult. Zde se Milan inspiroval Barovkou Poterna, která ho velmi oslovila. Konstrukce barovek tak byla jasná a dřevo jsme použili recyklované.

Tímto spojením materiálů vznikla Barovka 1984

Konstrukcí barového pultu jsme se inspirovali na pinterestu. Deska pultu je ze 3 vrstev recyklovaného dřeva, vznikl tak poctivý kus nábytku.

barova_zidle_1
20200602_221214
IMG_7941

Industriální regál

Industriální regál se měl stát dominantou celé mužské jeskyně a zároveň měl osvětlovat vedle stojícího veterána v podobě Chevrolet Corvette z roku 1964.

Regál slouží hlavně pro nářadí, nějaké dokumenty k autu, kanystry s benzínem a další dílenské vybavení. Požadavek byl na hloubku alespoň 45 cm a prostorné police s vysokou nosností. Součástí regálu měla být i skříňka pod umyvadlo. Umyvadlo už bylo na stěně osazené spolu s cihlovým obkladem při zaměřování.

Výroba

Po odsouhlasení výrobních výkresů a detailů jako světla ze starých mlhovek, jsme se pustili do výroby. Regál jsme postupně skládali v naší dílně abychom jej po dokončení mohli vyzkoušet. Skříňky i police jsme opět vyrobili z recyklovaného dřeva. Skříňku pod umyvadlem jsme vybavili panty z horních skříněk ze selské komody. Pojezdy na šuplících už byli nové od značky Hettich.

Po měsíci práce pod našima rukama postupně vyrostl velký industriální regál který dostal název TheTitan

Rozměry regálu
IMG_6596
IMG_7936

Šatní skříň v mužské jeskyni

Do garáže se vešla i motorka Harley Davidson, tak vznikl požadavek na šatní skříň, kam by se dali věci na motorku ukládat. K tomu účelu parádně posloužila stará šatní skříň. Milan jí koupil už spolu s domem a i když stála přes 10 let bez využití.

S námi přišla její chvíle. Skříň jsme očesali od ozdobných lištiček, aby tak více vynikla industriální syrovost, dřevěné výplně dveří jsme vyměnili za sendvič sklo+tahokov, a celou skříň jsme zbavili původního laku. Pak jsme skříň natřeli mořidlem dub antik od OSMO a tím jsme ji sjednotili se selským příborníkem. Pro více úložného místa dostala skříň po obou stranách ještě police pro boty, helmy, brýle, rukavice.

Touto kombinaci vznikla skříň TotalRecall

skříň_v4
Industriální šatní skříň
Industriální šatní skříň s policemi

MÁME HOTOVO